Bez kategorii

Przybory kuchenne w języku angielskim

Istotną częścią codziennego słownictwa w języku angielskim są przybory kuchenne. Coś takiego jak podstawowe przygotowywanie posiłków również musi być integralną częścią procesu zapoznawania się z tym językiem. Dlatego warto się z tym zapoznać.

Jednym z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów przyswajania języka angielskiego jest uczenie się rzeczy, które widzimy, używamy i/lub powtarzamy na co dzień. Narzędzia, którymi posługujemy się na co dzień, najbardziej podstawowe rzeczy, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym, są niezbędne do zapoznania się z potocznym i codziennym użyciem języka obcego.

Dlatego zostawiamy Wam listę słownictwa związanego z „przyborami kuchennymi”, ponieważ jest to coś, czego używamy na co dzień. Nauka nazw przyborów kuchennych w języku angielskim jest jednym z podstawowych sposobów na rozpoczęcie znajomości tego języka i jego codziennego użycia, dlatego też jej opanowanie jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli jesteśmy na poziomie poniżej średnio zaawansowanego.

Ważne jest więc, abyśmy stosując metody ułatwiające mnemotechniki utrwalali nazwy przedmiotów składających się na leksykon naczyń kuchennych w języku angielskim, a także stosowali te nazwy w praktyce poprzez konwersacje, dzięki czemu osiągniemy biegłość również w często śliskich obszarach, takich jak wymowa, opanowanie fonetyki i rozumienie ze słuchu. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby nauczyć się nazw przyborów kuchennych w języku angielskim, jak również innych przedmiotów codziennego użytku.

Można również naklejać naklejki z nazwami przyborów kuchennych na same przybory (tymczasowo) lub wymyślać zwroty i tworzyć zdania z użyciem słów. Istnieje wiele metod, aby nauczyć się nazw przyborów kuchennych po angielsku, zapamiętać je i włączyć do swojego słownictwa szybko i skutecznie.

Poniżej zamieściliśmy najważniejsze i najbardziej znane nazwy przyborów kuchennych w języku angielskim, aby ułatwić ich naukę. Są one wymienione w porządku alfabetycznym, aby ułatwić ich zapamiętanie.

Bin / Kosz

Breadbox / Pojemnik na chleb

Blender / Blender

Boil / Wrzeć

Carve / Ciąć

Chop / Kroić

Colander / Durszlak

Cook / Gotować

Cookware / Przybory kuchenne

Cup (mug) / Kubek

Cut / Ciąć

Dishwasher / Zmywarka do naczyń

Drain / Osuszyć

Egg slicer / Jajcarnia

Fork / Widelec

Fry / Smażyć

Frying pan / Patelnia

Glass / Szklanka

Grate / Ścierać

Grater / Tarka

Heat (in a microwave) / Podgrzać (w mikrofalówce). Oto jeden z głównych przyborów kuchennych w języku angielskim.

Kettle / Czajnik

Knife / Nóż

Meat mallet / Tłuczek do mięsa. Jest to zwykły tłuczek używany do spłaszczania mięsa i uwalniania z niego wody przed gotowaniem.

Microwave oven / Mikrofalówka

Peel / Obierać

Pitcher (or jug) / Dzbanek

Plate / Talerz

Potato peeler / Obieraczka do ziemniaków

Pour / Nalać

Refrigerator (“fridge”) / Lodówka 

Slice / Plasterek

Spoon / Łyżka

Stew / Gulasz

Teapot / Czajniczek

Toaster / Toster

Tureen (or bowl) / Waza

Unfreeze / Rozmrażać

Warm up / Rozgrzać

Wash / Umyć

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *